אפיון אתר

היכולת להקשיב היא ברכה.

אפיון אתר הוא תהליך מקדים לבניית אתר מקצועי. זהו החלק ההכרחי והמשמעותי ביותר בתהליך בניית אתרים מקצועיים.

תהליך בניית האתר מתחיל בפגישה על כוס קפה עם אחד מנציגנו בו אנו נבדוק לעומק את צרכי העסק שלכם. בפגישה זו אנו נלמד על החברה שלכם, נהיה קשובים לכם ונבצע אתכם תהליך אפיון אתר לאתר האינטרנט העתידי שלכם. כל זאת תוך בדיקה מקיפה של צרכים בתחומים שונים בכדי לספק בסיס עמוק ומדוייק ככל האפשר לבניית האתר המתאים ביותר עבורכם. ניתן לומר שאפיון אתר הוא הבנה מעמיקה של העסק שלכם.

בתהליך אפיון אתר אנו נשאל אתכם מספר רב של שאלות על העסק, נמלא יחדיו מסמך מפורט שמכיל את כל מה שצריך להיות באתר, החל משם האתר, קהל היעד לאתר, מבנה כללי ומעמיק לאתר, צבעים, תכנים, מילות מפתח ועוד. נלמד מה אתה כלקוח רוצה מהאתר שלך ונבין ביחד מה הלקוחות שלך ירצו להפיק מהאתר שלך. קורים מקרים לא מעטים שהלקוחות בזמן האפיון מחליפים את מטרת העל של האתר תוך כדי ניתוח של הנושא. לכן ככל שהאפיון עמוק ומפורט יותר, כך תיאום הציפיות, ההסכמה ושביעות הרצון של שני הצדדים גבוהה יותר במהלך בניית האתר עד להעלאת האתר לאוויר וגם לאחר מכן. עם זאת חשוב להשאיר מקום ליצירתיות שלנו בכדי שנוכל להביא לכם מוצר מקורי וחדשני.

זכרו, ללא תהליך איפיון אתר מלא ומסודר בו הרוב ברור וידוע, לא ניתן יהיה בוודאות להגיע לתוצאות שיספקו את שני הצדדים.

דוגמא של אפיון אתר כללי

1.פרטי הלקוח:
שם פרטי: ישראל
שם משפחה: ישראלי
כתובת: הכותל המערבי 100, ירושלים

2.שם האתר - שם דומיין:
israel-israeli100.co.il

3.אחסון האתר:
האתר יאוחסן בשרתי החברה / האתר יאוחסן בשרתים של חברה חיצונית ופרטי האחסון ימסרו לחברה לאחר רכישת אחסון האתר על מנת לעדכן את תכני האתר לאחר בנייתו.

4.מהות האתר:
מהי מהות האתר? מהי מטרת האתר? האם האתר יהיה אתר תדמיתי? חנות באינטרנט? אתר תוכן? בלוג? פורום? מיני-סייט? דף נחיתה יחיד?
האם האתר יקדם מוצר או שירות? יספק מידע או ימכור מוצר?

5.מבנה האתר:
לנושא זה רבדים שונים ורבים. בתחילה נבדוק אתכם "מה המבנה הכללי הרצוי ?" מבנה זה נקרא Low Fidelity WireFrame. זהו בעצם שרטוט כללי של מבנה האתר. פה נשאלת השאלה" איך אתם, הלקוחות רואים בחזון שלכם את מבנה האתר העתידי באופן כללי?" זו גישה של ראייה ברזולוציה נמוכה שמציגה רק את המסגרות הכלליות של כל איזור באתר, בכל עמוד ועמוד.
לאחר מכן נבדוק את רצונכם בנוגע למבנה האתר ברזולוציה גבוהה יותר ובלועזית נקרא High Fidelity WireFrame. נקח את המבנה הראשוני שבחרנו ונכנס לפרטים בתוך כל עמוד....

6.עיצוב האתר:
איזה רקע יהיה באתר ? כחול ולבן עם מדרון גוונים בין שני הצבעים
מה צבע הכתב באתר ? כחול כהה, לגבי לינקים - כשלוחצים על לינקים יהפוך לשחור
בכל עמוד יכלול גם bread crumb לצפייה בעמוד הנוכחי מתוך מכלול העמודים באתר על מנת לנוות ולהתמצא בהצלחה באתר

7.מספר עמודים:
שבעה עמודים - בית | אודות | שירותים | מוצרים | לקוחות | רשתות חברתיות | צור קשר

8.מפת האתר:
בתחתית האתר יהיה לינק אל מפת האתר עם סדר היררכי של כל עמודי האתר

9.חתימת הלקוח: _______________________

כמובן שיש המון אפשרויות לקביעת מבנה האתר הרצוי ולביצוע נכון של תהליך בניית האתר. הכל תלוי בכמה גורמים: הראשון הוא הלקוח, השני הוא התקציב של הלקוח והשלישי הוא רמת הידע והנסיון של החברות המעורבות בבניית האתר כגון חברת בניית האתר, חברת עיצוב האתר, חברת השיווק של האתר, חברת קידום האתר ועוד.

לסיכום - אפיון אתר הינו דבר קריטי ליצירת פרוייקט מקצועי שיחזיק מעמד לאורך זמן ויקדם באופן אמיתי את העסק שלך. אנו מבטיחים תמיד לעשות את המקסימום ולמצות את הידע והנסיון שלנו בצורה הטובה ביותר בכדי לקדם את העסק שלך בתחום הטכנולוגי.

לחצו כאן ליצירת קשר ולקביעת פגישה לבניית אתר במחיר משתלם, בעיצוב אישי וחדשני.