חווית משתמש

השארת חותם חיובי.

הגדרת חווית משתמש( UX – User Experience ) מהווה בשנים האחרונות חלק חשוב ביותר בקשר שבין המשתמש לאתר האינטרנט אליו הוא גולש. היא המסלול אותו עובר הגולש מאיזור לאיזור באתר והיא החוויה אותו מרגיש הגולש בזמן זה. בתהליך הגדרת חוויית המשתמש נניע את הגולש מקריאת תכנים באתר לפעולה כגון יצירת קשר, תוך כדי הנאה מהנוכחות שלו באתר.

חויית משתמש היא תחום רחב ביותר הנמצא בכל תחום בחיים שלנו. החל מהמיטה עליה אנו ישנים, מכשיר הסלולאר אתו אנו מדברים ומשחקים במשך כל היום, הרכב, המחשב ועוד אינספור תחומים. שם המשחק הוא חוויה. ככל שהחוויה טובה יותר, המשתמש ייקשר רגשית בקלות למוצר אותו אנו רוצים לבנות, במקרה הזה האתר אינטרנט, כך נוכל להניע אותו ביתר קלות לבצע פעולות כמו רכישת המוצרים מהאתר או יצירת קשר טלפוני ועוד.

הגדרת חויית משתמש ( UX – User Experience ) מכילה בתוכה התייחסות לרבדים רבים כמו הרגשות אותם חווה הגולש, התפיסות שלו לגבי המוצר או השירות איתו הוא מתקשר, ההתנהגות שלו בזמן הגלישה האמונות שלו לגבי שירותים ומוצרים מתחרים וכו'.

בעת תהליך זה נרכז את העיצוב קיים שיש לחברה שלכם לדוגמא לוגו החברה, כרטיסי ביקור ועוד ועל פיהם נבנה את תהליך חויית המשתמש באתר כך שתהיה חפיפה בין האתר ובין המוצר או השירותים שהחברה כבר מספקת ללקוחות שלה. דבר זה יאפשר שמירה על קו אחיד באתר אליו יגלשו עם הזהות הקיימת של החברה, המוצרים והשירותים שהיא מספקת.

כדי שחווית המשתמש תהיה נעימה יותר יש גם לבחון רבדים טכניים אותם יש להפעיל באתר כגון השימושיות של האתר, היעילות שלו, קלות השימוש באתר, היכולת להתמצא באופן מהיר באתר ולנווט בו בצורה קלה. כמו כן גם כמות החומר הכתוב וריבוי המסרים בעמודי האתר משמעותית כדי לא ליצור עומס על עיני הקוראים ולהמנע מהתנגדות שתווצר מאי הנוחות הזו.

כאשר גולש יהנה מהנוכחות באתר הוא יחזור אליו בשמחה וימליץ עליו לגולשים נוספים, דבר שיגדיל את הנוכחות שלכם באינטרנט ואת המודעות של גולשים נוספים לאתר שלכם. בטווח הארוך יגרום לעסק שלכם להראות מקצועי הרבה יותר ויגדיל את כמות המכירות שלכם כתוצאה מכך.

עיצוב ממשק משתמש

הגשמת מלוא הפוטנציאל.

תהליך עיצוב ממשק משתמש( UI - User Interface ) הוא תהליך שיאפשר לאתר שלכם למצות את מלוא הפוטנציאל שלו. הוא החלון דרכו הגולש רואה את התוכן באתר שלכם. כמו שלחלונות יש עיצובים שונים וייחודיים כך גם אתרים הם סוג של חלונות חכמים להם יש את העיצובים, המטרה והתפקוד הייחודיים שלהם.

ממשק המשתמש הוא החלק החיצוני של האתר דרכו הגולש מקבל את היכולת לקבל מידע ולתקשר עם האתר ואתכם. ממשק המשתמש באתר כולל מיקום חלוניות יצירת קשר, מיקום חלונית צ'אט, מיקום של הלינקים בכל האתר לדוגמא לינקים של התפריט הראשי, לינקים של רשתות חברתיות (כמו Facebook ו- Tweeter) ועד ללינקים האחרונים בתחתית העמוד. על ממשק המשתמש להיות ידידותי ונוח למשתמש גם מבחינה חזותית וגם מבחינה שימושית. בהגדרת ממשק משתמש נביא בפני הגולש את הממשק הנוח והנעים ביותר, שישאיר רושם ראשוני טוב בכניסה הראשונית לאתר וגם לאחר שיצא ממנו.

בתהליך הגדרת ממשק משתמש אנו נבצע מספר דברים תוך התחשבות בתקציב ובאילוצים טכניים הנגזרים מהתקציב:

נבחן מהם צרכי המשתמשים באתר העתידי, מהי התנהגותם באתרים מתחרים והתנהגותם הרצוייה באתר שנבנה. נשווה יתרונות לחסרונות מאתרים של מתחרים באותו השוק.

נחליט היכן למקם את חלקי האתר כך שהחלקים העיקריים והחשובים באתר יבלטו לעומת שאר החלקים תוך שמירה על אחידות מבנה האתר בכללותו.

נבחר את הממשקים הנפוצים הקיימים לחתך הלקוחות המקסימאלי אותם תרצו שהגולשים שלכם יוכלו לגשת מהם אל האתר. כמה דוגמאות הם סוגי הדפדפנים אליהם תהיה התאמה של האתר, פלאפונים, טבלטים ברזולוציות שונות ועוד.

נבחר גרפיקה לאתר שתהיה נעימה ואסתטית לעיניים של הגולשים, תמנע עייפות גם מבחינה ויזואלית וגם מבחינה רעיונית כך שהגולש יגלוש לאתר חכם ונוח לשימוש בו זמנית ויאפשר לגולש להישאר בו לאורך זמן.

לחצו כאן ליצירת קשר ולקביעת פגישה לבניית אתר במחיר משתלם, בעיצוב אישי וחדשני.